Tarptautiniai projektai

Atnaujinta: 2019 spalio 29

2018.09.01 - 2021.08.31

Erasmus+ projektas - PASIRINKIMŲ ĮVAIROVĖS SAMPRATA (Vielfalt gemeinsam verstehen - Unterrichtsmodule und Methodenvorschläge zur Förderung kritischer und differenzierter

Perspektiven auf Identität und Diversität)

Vykstantys pokyčiai visuomenėje , tokie kaip tarpeuropinė ir tarptautinė migracija bei globalizacija, veikia švietimo sistemas, suteikia ne tik naujų galimybių, bet ir yra didžiulis iššūkis mokykloms bei kitoms švietimo institucijoms.

Tam, kad visuomenė būtų pasiruošusi priimti šiuos pokyčius, būtina keisti ugdymo sampratą. Šiuolaikiniai mokytojai turėtų ne tik gebėti perduoti dalykines žinias, bet ir įgyti atitinkamas socialines kompetencijas, suprasti mokinius bei skatinti jų suvokimą apie visuomenėje vykstančius pokyčius, lygias galimybes, diskriminaciją bei pasirinkimų įvairovę.

Projekto metu ekspertai parengs medžiagą pamokoms bei sukurs darbo metodus, skatinančius kritinį mąstymą diskutuojant apie identitetą ir pasirinkimų įvairovę.

Projekto tikslas – sukurti mokomąjį paketą internetinėje erdvėje, siekiant patenkinti antidiskriminacinės metodinės medžiagos poreikį.

Planuojama sukurti:

• mokomoji medžiaga ir metodinės nuorodos internete 7 Europos kalbomis (DE, SI, BG, PO, RO, LT, GR);
  • naudojimosi vadovas pedagogams;
  • 8 šalių pedagogų mokymai;
  • Metodinė medžiaga seminarų vadovams;
  • Diskusijų forumas pedagogams.

Tikslinės grupės: pedagogai, mokyklų tobulinimo centras, pedagogų kvalifikacijos centrai.

„Kvarkis - kelionė po žodžių pasaulį“

(Traveller between wor(l)ds)

Nemokama daugiakalbė interaktyvi programėlė vaikams

Projekto idėja, sukurti inovatyvų ir aiškų, orientuotą į tikslinę grupę priemonę, skirtą gerinti daugiakalbių vaikų skaitymo ir rašymo įgūdžius, kilo atsižvelgiant į europinio konsorciumo pastabas dėl daugiakalbių vaikų rašymo ir skaitymo gebėjimų tobulinimo poreikio.

Projekto partneriai jau daugelį metų aktyviai dirba kalbų mokymo srityje, kuria įvairius metodus ir mokymo priemones skatinančius daugiakalbystę.

„Kvarkis - kelionė po žodžių pasaulį“ yra ne tik projekto, bet ir programėlės pavadinimas. Programėlės tikslas - padėti geriau išmokti kalbų, ypač tų, kuriomis kalbama ne mokykloje, bet artimoje aplinkoje. Taip pat įdomiai bei linksmai pažinti pasaulį nagrinėjant Žemės, Žmogaus, Gyvybės ir Visatos temas.

Programėlės pagrindinis veikėjas Kvarkis lydi vaikus per skirtingus pasaulius ir užduoda įvairius klausimus, pvz.: „Kas yra žemės vidurio taške?“ arba „Kodėl kartojimas - žinojimo motina?“. Į kiekvieną klausimą turi savo paaiškinimą, pavyzdžiui, kiaušialąstė arba Izaokas Niutonas. Tai ne paprasti klausimai, o klausimai, kuriuos dažniausiai užduoda dešimtmečiai. Programėlės turinys yra pateiktas vokiečių, anglų, lietuvių, rumunų, rusų, slovakų, slovėnų, vengrų, turkų ir kroatų kalbomis. Todėl atsiveria platus kombinacijų galimybių spektras, padedantis geriau išmokti kalbų. Dėmesį pritraukiančios iliustracijos ir programėlės turinys yra skirtas ne tik daugiakalbiams vaikams, bet ir tiems, kurie nori pagilinti ne tik užsienio kalbos žinias, bet ir geriau pažinti pasaulį.

„Kvarkis - kelionė po žodžių pasaulį“ yra Erasmus+ finansuojama nemokama programėlė, kuria saugiai gali naudotis vaikai. Be to, joje nėra jokių reklaminių pranešimų.

Ją galima parsisiųsti:

• paspaudus ant nuorodos, esančios interneto puslapyje http://kids.lingvo.info/lt;
  • rasti elektroninėse parduotuvėse Google Play arba Appstores pavadinimu Kuarki;
  • nuskanuoti QR kodą (rasite puslapio apačioje).

O interneto puslapyje https://kids.lingvo.info/lt galėsite parsisiųsti papildomą medžiagą: programėlės naudotojo vadovą ir mokomąją medžiagą mokytojams. Papildomai yra pateikiamas internetinių nuorodų sąrašas, literatūra, kiti su daugiakalbystės tema susiję projektai ir informacija apie projektą bei jame dalyvavusias institucijas.

Dėl detalesnės informacijos kreptis:

Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija

1. N. Tallat-Kelpšaitė Dapšienė
  2. L. Jurgauskaitė

Nuskanuok mane!

2016 - 2018 m.  gimnazijoje vykdomas tarptautinis erasmus+ projektas  „Deutsch.info – didactic adaption for classroom use“.  Projekto metu bus sukurta nemokama daugiakalbė ( 19 kalbų) vokiečių kalbos mokymo(si) platforma, sukurta dirbti mokytojams pamokoje, mokant vokiečių kalbos A1 - B2 lygiu įvairaus amžiaus vaikus nuo 6 iki 19 m.

Nuoroda:  https://deutsch.info/lt

2013 - 2015 m. projektai

eTwinning - mūsų gimnazijoje

Švietimo mainų paramos fondas kartu su Švietimo ir mokslo ministerija liepos 1-3 d. Vilniuje organizavo seminarą, tautiškumo puoselėjimo tema „Tautiškumo ugdymas eTwinning projektuose“.

Seminare dalyvavo daugiau kaip 60 pedagogų, dirbančių formaliojo arba neformaliojo lituanistinio švietimo mokyklose Lietuvoje, Airijoje, Jungtinėje karalystėje, Islandijoje, Norvegijoje, Rusijos, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Patirties organizuojant eTwinning projektinę veiklą sėmėsi ir dvi mūsų gimnazijos mokytojos I. Montvydienė ir N. Aleksandrovienė.

Seminaro metu buvo gvildenama idėja, kaip skatinti kurti nacionalinius bendradarbiavimo projektus platformoje eTwinning tarp lietuvių mokytojų gyvenančių Lietuvoje ir už jos ribų, taip puoselėjant lietuvių tautiškumą.

Užregistruoti 8 nacionaliniai projektai, kurių vienas „Ten, kur jūra barsto gintarą“ bus vykdomas mūsų gimnazijoje.

Projektas bus vykdomas bendradarbiaujant su:

Baltarusijos Lituanistine Pelesos vidurine mokykla

Klaipėdos Baltijos gimnazija

Prienų raj. Jiezno gimnazija

Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazija

Klaipėdos raj. Drevernos pagrindine mokykla

Oficiali „Ten, kur jūra barsto gintarą“ projekto svetainė: