Namų darbų skyrimas

Atnaujinta: 2016 lapkričio 27

(iš Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos 2015-2016 mokslo metų ugdymo plano, patvirtinto Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos direktoriaus 2015 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr.V1-102 ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. V-773 patvirtinta Lietuvos higienos normos 21:2011 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“)

Namų darbų skyrimą klasėje dirbantys mokytojai derina tarpusavyje.

Rekomenduojama  per dieną skirti namų darbų:

• 1-2 klasių mokiniams namų darbai neskiriami;.
  • 3-4 klasių mokiniams iki 1 valandos;
  • 5-6 klasių mokiniams iki 1,5 valandos;
  • 7-8 klasių mokiniams iki 2 valandų;
  • I-IV gimnazijos klasių mokiniams iki 2,5 valandų;
  • 1-2 klasių mokiniams namų darbai neskiriami;
  • 3-4 klasių mokiniams namų darbai neskiriami prieš šventines dienas, savaitgalius, atostogas;
  • 5-8 klasių mokiniams namų darbai neskiriami prieš šventines dienas, atostogas;
  • namų darbai neskiriami žmogaus saugos, dorinio ugdymo, dailės, technologijų,  muzikos, kūno kultūros, informacinių technologijų dalykų pamokose.

Dalykų mokytojai su mokiniais aptaria namų darbų užduočių sudėtingumą, apimtį, numato orientacinį užduočių atlikimo laiką.

Klasių elektroniniame dienyne turi būti tiksliai fiksuojamos namų darbų užduotys.

Namų darbų užduočių turinį, formas, trukmę nustato mokytojas.

Namų darbų užduotis mokytojai skiria atsižvelgdami į klasės mokymosi lygį, individualias mokinių savybes, gali diferencijuoti pagal mokinių gebėjimus: turintiems didelę mokymosi motyvaciją, itin gabiems mokiniams gal būti skiriamos kūrybinės, kritinį mąstymą ugdančios, lavinančios gebėjimą analizuoti ir vertinti informacinius šaltinius užduotys; neturintiems mokymosi motyvacijos, mokymosi sunkumų turintiems mokiniams – užduotys, skirtos įtvirtinti gautas žinias, šalinti mokymosi spragas.

(papildoma informacija Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos direktoriaus 2015 m. birželio 16 d. įsakymu Nr.V1-90 patvirtinto Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo tvarkos aprašas, 45 punktas.)