Nemokamas maitinimas ir parama

Atnaujinta: 2016 lapkričio 27

INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

Klaipėdos miesto gyventojai kviečiami teikti prašymus dėl mokinių nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios, vienas iš vaiko tėvų, globėjų (rūpintojų) ar pats pilnametis mokinys turi kreiptis iki rugpjūčio 25 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 25 d., mokiniui nemokamas maitinimas teikiamas nuo sekančios dienos, kai mokykla gauna informaciją apie priimtą sprendimą dėl nemokamo maitinimo skyrimo.

Teisę į socialinę paramą mokiniai turi, jeigu šeimos pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153,00 Eur).

Išimtiniais atvejais, nemokamas maitinimas gali būti teikiamas mokiniams, jeigu jų šeimos (globėjo) pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra didesnės kaip 153,00 Eur, bet neviršija 224,40 Eur dydžio:

* kai mokiniui yra nustatyta globa (rūpyba) šeimoje, išskyrus atvejus, kai vaiko laikinoji globa (rūpyba) nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos;

* sunkios ligos, nelaimingo atsitikimo, negalios atvejais;

* kai mokinį augina vienas iš tėvų ir/ ar šeimoje auga trys ir daugiau vaikų;

* kai bendrai gyvenantys asmenys patiria socialinę riziką.

Mokinio reikmenims įsigyti yra skiriama 1,5 BSI (57,00 Eur) dydžio suma vienam mokiniui per kalendorinius metus. Jei mokinys patiria socialinę riziką, parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama kortele, skirta pirkti mokinio reikmenis parduotuvėse ir prekybos centruose. Prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti bus priimami iki spalio 5 d., vėliau ši parama nebus skiriama.

Gyventojai prašymus dėl socialinės paramos mokiniams gali teikti elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt arba Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyryje pagal išankstinę registraciją I–IV nuo 8 iki 17 val. (pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val.), V – nuo 8 iki 12 val.

Pareiškėjai deklaruojantys gyvenamąją vietą šiaurinėje miesto dalyje (nuo Kalotės iki Baltijos pr.)  priimami Vytauto g. 13, 3 aukšte. Išankstinė registracija: elektroniniu būdu Klaipėdos miesto portale www.klaipeda.lt arba http://registracija.klaipeda.lt, tel. (8 46) 41 08 40, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba informacijos kabinete.

Pareiškėjai deklaruojantys gyvenamąją vietą pietinėje miesto dalyje (nuo Baltijos pr. iki Rimkų gyvenvietės imtinai) priimami Laukininkų g. 19A. Išankstinė registracija: elektroniniu būdu Klaipėdos miesto portale www.klaipeda.lt arba http://registracija.klaipeda.lt, telefonu                     (8 46) 32 46 96, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba informacijos kabinete.

Išsamesnė informacija teikiama telefonais:

Vytauto g. 13 – tel. ( 8 46) 41 08 40

Laukininkų g. 19 a – tel. (8 46) 32 46 96

P.S. Gyvenantiems ne Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje dėl socialinės paramos reikia kreiptis į savo savivaldybės Socialinės paramos skyrių.

DĖL PARAMOS MAISTU IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyrius primena, kad teisę gauti paramą maistu iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo turi nepasiturintys gyventojai, gaunantys socialines pašalpas ir socialinę paramą mokiniams, globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka bei tie, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (153,00 Eur).

Taip pat teisę gauti paramą maistu turi ir nepasiturintys Klaipėdos miesto gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui yra didesnės nei 1,5 VRP dydžio, bet neviršija 2 VRP dydžių (204,00 Eur), jeigu bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų:

* yra neįgalus ar sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo;

* augina vaiką (vaikus);

* patiria socialinę riziką ir kreipimosi metu yra socialinės priežiūros paslaugų gavėjas (gyvena savarankiško gyvenimo namuose, nakvynės namuose ar krizių centruose, gauna laikino apnakvindinimo, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, intensyvios krizių įveikimo pagalbos, psichosocialinės pagalbos paslaugas);

* yra prieglobsčio prašytojas arba gavęs prieglobstį Lietuvos Respublikoje.

Klaipėdos miesto gyventojų prašymai dėl paramos maistu priimami Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyrio (Vytauto g. 13, tel. (8 46) 41 08 40 ir Laukininkų g. 19A, tel.               (8 46) 32 46 96) informacijos kabinetuose.

Primename, kad paramos maistu produktai Klaipėdoje dalijami labdaros ir paramos fonde „Maisto bankas“, adresu Sandėlių g. 56 (buvusios Šilutės pl. prekybos bazės teritorijoje).

Informacija apie maisto produktų atsiėmimą teikiama „Maisto bankas“ telefonu (8 46)       34 13 38, darbo dienomis 10.00 - 13.00 val.

Atkreiptinas dėmesys, kad asmenims, kurie 2 kartus iš eilės neatsiėmė maisto produktų arba pasikeitė jų pajamos, šeimos sudėtis, išvykus gyventi į kitą savivaldybę, valstybę ir kt., paramos teikimas nutraukiamas, o dėl paramos maisto produktais jie turi kreiptis iš naujo.