Ugdymas karjerai

Atnaujinta: 2020 Balandis 15

Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią. Kelią į asmeninę laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę.                                                                                                         D. S Džordanas

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Jam turi padėti mokytojai, klasių vadovai, tėvai. Padedamas jų, mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.

Ugdymas karjerai įgyvendinamas visų dalykų pamokose, klasės valandėlėse, neformaliojo švietimo užsiėmimuose bei netradicinio ugdymo dienomis.

Tikimės mokytojų, mokinių, tėvelių ir kitų bendruomenės narių aktyvaus dalyvavimo, o taip pat kviečiame apsilankyti mokinių ugdymo karjerai informacinėje svetainėje  www.mukis.lt.

UGDYMO KARJERAI VEIKLŲ PLANAS 2019 - 2020 m.m.

Karjeros plano pavyzdys

Studijos Vokietijoje

Naudingos nuorodos

Priėmimo sąlygos 2020 - 2021 m.

"Patarimai besirenkantiems profesiją"

Informacija 10-12 klasių moksleiviams

1. Karjeros planavimo mokymus su ISM studijų direktore Gintare Aldonyte, galite peržiūrėti ČIA.

Video filme rasite informaciją apie:

Karjera ir jos planavimas (asmens tobulėjimo progreso kelias trunkantis visą gyvenimą)

1. Kas yra karjera?
  2. Kodėl verta karjerą planuoti?
  3. Nuo ko pradėti?
  4. Savęs pažinimas. Kaip tai padaryti?
  5. Karjeros galimybių analizė. Kaip sužinoti ką gali irk ą mėgsti?
  6. Sprendimų priėmimas.
  7. Kokios dažniausios klaidos daromos karjeros pradžioje?
  8. Kas jei susiplanuosiu karjerą 3 metams į priekį, o po 1 metų apsigalvosiu?
  9. Kada sau galėsiu pasakyti, kad “ užlipau karjeros laiptais”? Kaip pamatuoti sėkmę?

2. ISM rektoriaus dr. Daliaus Misiūno patarimus, padėsiančius savo siekius paversti realybe galite peržiūrėti ČIA.

3. Ekonomikos ir politikos studijų programos vadovo dr. Vincento Vobolevičiaus pranešimą apie tai, kodėl verta rinktis ekonomisto profesiją galite peržiūrėti ČIA. Šis pranešimas ypatingai aktualus 10 kl. moksleiviams, svarstantiems ar rinktis ekonomikos dalyką 11-12 kl.

4. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų pristatymą, galite peržiūrėti ČIA.

5. Doc. dr. Linetos Ramonienės pranešimą „4P – rinkodaros kompleksas”, galite peržiūrėti ČIA.

6. Doc. dr. Aro Zirgulio pranešimą (anglų kalba) „The Economics of   Education“galite peržiūrėti ČIA.

7. ISM studijų direktorės Gintarės Aldonytės mokymus apie tai, kaip rašyti savo CV,  galite peržiūrėti ČIA.

8. ISM Executive School konsultantės-ekspertės Birutės Ruplytės pranešimas apie tai, kaip pasirinkti studijas rasite ČIA.

9. Finansų studijų programos direktorės doc. dr. Astos Klimavičienės pranešimas apie investavimą ir taupymą rasite ČIA.

10. ISM vyr. lektorės dr. Marianos Sueldo pranešimas, apie tai, kaip efektyviai dirbti nuotolinėms komandoms. M. Sueldo vaizdo įrašą rasite ČIA.

11. Pagalbą pildant prašymą į pirmosios pakopos bakalauro studijas rasite paspaudus nuorodą.